I když se to možná na první pohled nezdá, saunování je pro naše tělo velice náročná činnost. Proto bychom do sauny neměli chodit oslabení jakoukoliv nemocí, neměli bychom být přejedení ani zbytečně rozrušení. Mezi jednotlivými saunovacími cykly a hlavně po ukočení celé procedury je proto vhodné si na chvíli odpočinout. Pro tento účel nám poslouží lehátka nebo křesílka umístěná v prostoru před saunou, kde je teplota vzduchu přirozená. Měli bychom při této relaxaci dbát na doplnění tekutin, o které jsme během pocení přišli a nechat tělo, aby se náležitě zregenerovalo. Odpočinek po třech saunovacích cyklech (což je doporučená dávka) by mělo trvat od 30 – 60 minut.
V infrasauně není tělo vystaveno takové námaze, a proto je pro ni odpočívárna víceméně zbytečná.
K sauně si můžeme pořídit i celou škálu malých drobností, které nám pobyt v potírně zpříjemní. Nezbytností je vědro s naběračkou, pomocí nichž poléváme lávové kameny a zvyšujeme v kabině vlhkost. Tyto doplňky se většinou vyrábějí z lipového dřeva nebo z mědi s dřevěnými madly.
Vítané mohou být i hodiny, odolné proti vysokým teplotám, které se umístí přímo do potící kabiny.
Dále nejrůznější teploměry a vlhkoměry, díky kterým můžeme sledovat kvalitu vzduchu, nebo přesýpací hodiny, které nám vyměří dobu jednoho cyklu saunování.
Pro navození příjemné relaxační atmosféry pak poslouží zabudované reprobedny nebo kalíšky na vonné esence. Zde ale dejte pozor a používejte pouze esence, které jsou určené přímo pro sauny, jinak vytvoříte nedýchatelné a nebezpečné klima.