Zejména pro majitele bytů je toto řešení jediné možné. Někdy i majitelé domů volí tuto možnost raději, než venkovní variantu.
Podlaha pod saunou musí být rovná, odolná proti výrazným rozdílům teploty a snadno omyvatelná. Nejlepší je mrazuvzdorná dlažba, ale postačí i dostatečný nátěr. Samozřejmostí je pak připojení na elektrickou energii. Každý výrobce udává, v jaké výšce je přípojka požadována.
Pokud chceme mít saunu obezděnou, většinou se tak stane, když s její instalací počítáme již při návrhu domu, musíme počítat o otvory pro odvětrání a pro dveře.
Přívod vzduchu bývá v sauně umístěn pod saunovými kamny a odtah úhlopříčně v horním rohu. Rozměry přívodního a odvodního otvoru udává výrobce, většinou jsou však pro klasickou domácí saunu doporučeny otvory o ploše 150 cm2 každý. Přívod vzduchu je v sauně nutný, jinak se v ní necítíme dobře.
V prostoru, kam saunu umístíme, by se nám měla relativní vlhkost vzduchu pohybovat kolem 50 – 55%, protože jinak může dojít k poškození dřevěného obkladu sauny. Tento problém je řešitelný pomocí speciálních nátěrů a impregnací nebo použitím speciálního druhu dřeva (i do koupelen si dnes můžeme bez větších obav pořídit dřevěné obklady nebo podlahu), ale je nutné toto omezení znát předem a brát na něj při výběru kabiny zřetel. Mnoho lidí upřednostňuje saunu umístěnou v prostorách bazénu a právě zde se většinou problému s vlhkostí nelze vyhnout.