Někomu se může zdát tento úkol velmi jednouchý, ale ve skutečnosti to není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Vzhledem k tomu, že se mění celkový vzhled fasády, je potřeba mít stavební povolení od stavebního úřadu. Tudíž je důležitá spolupráce se stavebním inženýrem a architektem, musí být souhlas od majitele objektu a majitelů bytů objektu.
Mnohem lepší je, pokud se zasklívají všechny lodžie v celém domě naráz.
Z architektonického hlediska působí fasáda mnohem organizovaněji a také se zlepší tepelná a zvuková pohoda celého objektu.
Při rozhodování, zda si balkón či lodžii zasklít, je nutné si uvědomit nejen klady, ale případně i zápory, které s tím souvisí. Velkým přínosem zasklení je úspora energie na vytápění a omezení hluku v prostoru bytu. Zvětší se obytná plocha bytu i v chladnějších obdobích nebo se prostor využije na zimní zahradu. Je chráněná samotná fasáda před povětrnostními podmínkami, což je velké plus hlavně u panelových domů.
Zasklení je nutné vyřešit vhodným způsobem a zajistit dostatečné větrání prostoru kvůli zamezení vzniku plísní. S tím souvisí i ztížení větrání přilehlých místností s balkónem či lodžií. Nejen že se sníží možnost větrání, ale zasklením se omezí i přirozené osvětlení těchto místností, čímž se ztratí přímý kontakt s exteriérem. Navíc se zasklením těchto prostor může souviset i zateplení, čímž se také zvýší náklady. Ve vyšších patrech se může negativně projevit zatížení větrem, s tím je potřeba už od začátku počítat popřípadě si zajistit statický posudek. Nemělo by se zapomenout na izolaci proti zvuku u bočních stěn a podlahy.
Existuje mnoho systémů a firem, které se tímto úkolem zabývají.
Rozlišují se dva základní typy zasklení a to rámový a bezrámový systém s pevnými nebo otevíracími částmi.
Bezrámový systém s jednoduchým bezpečnostním sklem je levnější, pokud ale má být prostor používán ve větší míře jako obytný, je nutný rámový systém s tepelně izolačním zasklením zasklením, při ochraně jen proti větru se používá levnější varianta. Osvědčeným typem zasklení je systém posuvný a skládací, protože při otevření zasklené plochy nezabírají tolik místa. Dle materiálu se rámy dělí na kovové, plastové, tradiční dřevěné nebo je i možná kombinace těchto materiálů.
Původní okna a dveře na lodžii se obvykle ponechají a v místě zábradlí se vytvoří prosklená stěna, která musí splňovat požadavky na tepelnou a akustickou techniku, zároveň vykazovat odolnost vůči větru. Pokud je to potřeba, na podlahu a strop se uloží tepelně zvuková izolace. Zábradlí se může ponechat a obložit deskami (cementopískovými, polykarbonátovými) nebo se odstraní a nahradí novou konstrukcí (sádrokartonová konstrukce, kovová konstrukce s opláštěním a výplní z minerální vlny).