Bungalovem je nazývána přízemní stavba rodinného domu, která se vyznačuje několika specifiky. Celý prostor domu leží v jedné rovině, nejsou tu tedy žádné schody či výškové stupně. Dispozičně bývá prostor většinou řešen velmi jednoduše. Zhruba polovina domu bývá věnována obytné místnosti s kuchyňským a jídelním koutem. Druhá polovina je pak věnována ložnicím. Co se velikosti týče, nebývají bungalovy příliš veliké. Jsou navrhovány pro potřeby čtyřčlenné rodiny, jednoduše a bez zbytečných prostor.
Vzhledem k jednotné rovině celého prostoru a absenci výškových rozdílů jsou tyto stavby vhodné především pro rodiny s malými dětmi a pro starší osoby, s mnohdy již omezenou schopností pohybu.
Z velké většiny jsou bungalovy navrhovány jako stavby montované, v podstatě tedy dřevostavby. Jedná se o sloupkovou konstrukci, opláštěnou deskovým materiálem a vyplněnou tepelnou izolací.
Pro zařazení do nízkoenergetických staveb musí konstrukce splňovat určitá tepelně-technická kritéria. Pro nízkoenergetické objekty je to roční spotřeba energie na vytápění stanovená na 15 – 50 kWh/m2. Dostatečné zaizolování objektu je pro její dosažení hlavním prostředkem.
K nosné konstrukci obvodové stěny se tedy přidává další vrstva tepelné izolace z exteriérové strany. Její tloušťka závisí na konkrétní materiálové skladbě stěny a určuje se výpočtem. V případě dřevostaveb je nejčastější materiálovou variantou minerální vlna.
Nízkoenergetické bungalovy jsou častou nabídkou mnoha firem. Výběr je tedy poměrně široký.