Závisí na druhu naší toalety – pokud máme zavěšené WC, je splachovací systém většinou zabudovaný v předstěně.
Výhodou zavěšeného WC je především snadná čistitelnost podlahy, kterou pod ním můžeme bez potíží vytřít.
Záchod stojící může mít splachovací systém též zabudovaný v předstěně nebo může být opatřen nástěnnou nádržkou. Kombi mísa je druh toalety, která má splachovací nádržku jako součást mísy.
Co nás ale dnes z hlediska splachovacích systémů zajímá nejvíc, je zřejmě množství vody, kterou pro svou činnost využívají. Má to svá ekologická i ekonomická hlediska, jelikož splachování pitnou vodou (a tu většina klozetů v ČR využívá) je nejen ekonomicky náročné, nýbrž i nepřátelské k životnímu prostředí, protože taková voda musela projít mnoha úpravami před i po jejím použití.
V první řadě je vhodné mít STOP tlačítko, kterým ovlivníme délku splachování nebo dvoupolohové splachovací tlačítko, kde si můžeme zvolit objem vody.
Běžná toaleta spotřebuje na jedno spláchnutí kolem 6 – 8 litrů vody.
V současné době se ale stále více výrobců snaží o co nejmenší spotřebu. Existuje i WC, které spotřebuje jen 3,5 litru. Snížení spotřeby vody nesmí ale v žádném případě znekvalitnit spláchnutí. Mísa musí být po spláchnutí zbavená všech nečistot, což se samozřejmě při vývoji systému testuje. Samy asi vidíte, jak velký je pak rozdíl v celkovém množství použité a tedy i Vámi zaplacené vody. Investice se tady zkrátka vyplatí.