Pokud máme WC v samostatné, oddělené místnosti, pravděpodobně se většina lidí spokojí s klasickým odvětráním (ať už přirozeným nebo umělým).
Zapínání odsávání můžeme v případě potřeby napojit na stejný vypínač jako světlo a eliminujeme tak problém se zapomínáním.
Toaleta bývá malá místnost a vzduch se zde vymění velice rychle. Pokud ale spojíme WC s koupelnou, můžeme narazit na problém. Koupelna je přece jen větší a likvidace zápachu zabere o něco delší dobu. Také je frekventovaněji navštěvovaná a často se stává, že je využita bezprostředně po vzniku zápachu. Kdo bydlí v panelovém domě také ví, že dveře do koupelny se nechávají často otevřené, protože odsávání často nebývá proti vysoké vlhkosti účinné a odvětráním koupelny do prostor bytu se tak obyvatelé brání vzniku nepříjemných plísní. Otevřené dveře ale zároveň vpustí zápach do celého bytu a to je rozhodně záležitost nepříjemná.
Na trhu dnes existuje řešení. Je dražší, než předem zmiňovaný způsob, ale o to účinnější. Odsává totiž zápach přímo od zdroje tedy ze záchodové mísy.
Jedná se o systém, který není běžně součástí WC, musí se ale souběžně s WC nainstalovat. Výrobce vždy uvádí, jestli je k danému modelu možné toto odsávání zakoupit. Vždy jde o to, že na splachovací trubce mezi mísou a nádržkou je osazena odbočka pro napojení odsávání. To pak může být napojeno na centrální větrací systém nebo na samostatný ventilátor. Pokud máme WC se zabudovanou nádržkou, je celý systém skrytý v předstěně, což je dobré i z hlediska hluku.
Spuštění tohoto odsávání může být napojené na světlo nebo na pohybové čidlo. Nutností je samozřejmě připojení na elektrický proud.
Druhý způsob funguje na základě filtrování vzduchu. Systém se aktivuje pomocí tlakového senzoru zabudovaného v záchodovém prkénku.
Vzduch, obsahující molekuly nečistot, je hnán přes soustavu filtrů a vypouštěn zpět do místnosti.
Celý systém, takzvaný PurAir, je ukrytý v nádrži kombi mísy. Tento systém může být jak klasicky zásuvkový, tak i na baterie.